به منظور تکریم و الگوسازی از نخبگان، شخصیت‌های علمی و افراد صاحب نام و همچنین ایجاد روحیه تلاش و خودباوری در میان دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه شیراز، معاونت پژوهشی دانشکده همه ساله جایزه پژوهشگر برتر دانشجویی را به نام و یاد زنده یاد دکتر عبد الحسین جهانمیری فراخوان می‌نماید. این جایزه، در مقاطع تحصیلی  کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان و فارغ التحصیلانی که حداکثر یک سال از تاریخ دفاع آنها گذشته باشد و دارای سوابق پژوهشی و آموزشی قوی باشند اهدا می گردد.

در این راستا، معاونت پژوهشی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه شیراز طی اولین فراخوان از واجدین شرایط برای ثبت نام در این جایزه دعوت به‌عمل می‌آورد.

داوطلبان واجد شرایط لازم است که ابتدا از طریق لینک ثبت نام، فرم تکمیل شده ثبت نام و مدارک و مستندات خود را حداکثر تا 30 آبان ماه ۱۴۰۲ بارگذاری نمایند. سپس افرادی که شرایط اولیه و حداقل امتیاز لازم را دارا باشند وارد فرآیند داوری می‌شوند. در این مرحله، هیات داوران، مدارک و مستندات افراد را مورد ارزیابی دقیق قرار داده و در هر مقطع 3 نفر که حائز بیشترین امتیاز است را به عنوان برگزیده معرفی خواهد نمود. از برگزیدگان طی مراسمی در هفته پژوهش تقدیر خواهد شد.

حداقل شرایط شرکت در فراخوان

  • داشتن حداقل یک مقاله ISI یا تجاری سازی یک محصول یا یک فعالیت ویژه صنعتی
  • معدل بالای 15 ویژه تمامی مقاطع

جوایز:

رتبه اول

رتبه دوم

رتبه سوم

مقطع دکتری

80 میلیون ریال و لوح تقدیر

50 میلیون ریال و لوح تقدیر

30 میلیون ریال و لوح تقدیر

مقطع کارشناسی ارشد

60 میلیون ریال و لوح تقدیر

40 میلیون ریال و لوح تقدیر

 20 میلیون ریال و لوح تقدیر

 

پروفسورعبدالحسین جهانمیری در 5 مرداد ماه سال 1336 در شهر شیراز به دنیا آمد. ایشان مدرک کارشناسی رشته مهندسی شیمی را در سال 1364 از دانشگاه امیرکبیر اخد نمود و با اخذ بورس تحصیلی دانشگاه امیرکبیر برای ادامه تحصیل راهی انگلستان شدند. پروفسور جهانمیری در سال 1366 مدرک کارشناسی ارشد و در سال 1369 مدرک دکتری تخصصی خود را از دانشگاه UMIST انگلستان اخذ نمود. وی بعد از بازگشت از ایران در سال 1371  به عضویت بخش مهندسی شیمی دانشگاه شیراز درآمد. معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز، مدیریت تحصیلات تکمیلی  دانشگاه شیراز، ریاست دانشکده مهندسی ، معاونت دانشجویی دانشکده مهندسی، ریاست بخش مهندسی شیمی دانشگاه شیراز و عضویت در شورای پارک علم و فناوری فارس از افتخارات ایشان می باشد. سرانجام ایشان در 5 شهریور سال 1392 پس از سالیان دراز تلاش و کوشش در راه اعتلای علمی کشور و در سن 56 سالگی دار فانی را وداع گفت.

 

نحوه امتیازدهی انتخاب پژوهشگر برتر دانشجویی دکتر جهانمیری

فرم ثبت نام انتخاب پژوهشگر برتر دانشجویی دکتر جهانمیری 

لینک ثبت نام در جایزه پژوهشگر برتر دکتر جهانمیری

پوستر جایزه پژوهشگر برتر دانشجویی