معرفی و تاریخچه – ایده‌های برتر

ایده های برتر، مرکزی است که از ایده ها و طرح های خلاقانه دانشجویان که دارای نوآوری هستند حمایت می کند. این حمایت ها شامل حمایت مادی جهت تامین هزینه ی انجام پروژه، حمایت معنوی شامل مکاتبات، مشاوره، کمک به بازاریابی و ثبت طرح و کارگاه فنی می باشد. از جمله اهداف دیگر این گروه، آشنا کردن دانشجویان با مراکز تحقیقاتی و صنعتی در قالب بازدیدهای دوره ای، برگزاری دوره ها و سمینارهای آموزشی و همکاری در برگزاری مسابقات دانشجویی است.

انجمن علمی مهندسی شیمی در سال 1384 به منظور تقویت نشاط علمی و انجام فعالیت͏ های جمعی خودجوش جهت بالندگی علمی دانشگاه و تحقق توسعه علمی و نهضت تولید علم تشکیل گردید. از جمله فعالیت­ های این انجمن می توان به برگزاری وبینارها و کارگاه ­های آموزشی و ارائه اپلیکیشن های پرکاربرد، فعالیت در زمینه بازدیدهای علمی و فرهنگی و برگزاری مسابقه سالانه کریستال سازی اشاره کرد. در حال حاضر آقای دکتر حامد پیرودین استاد مشاور انجمن بوده و آقایان محمدجواد بهادری، مجتبی سلیمانی، امین الدین حدائق، محمد آشنا، امید خلیفات و خانمها زهرا اوسط و فاطمه شجاعی اعضای انجمن مهندسی شیمی می باشند. آقای محمدجواد بهادری مسئولیت دبیری انجمن علمی مهندسی شیمی را بر عهده دارند.

 

 

انجمن علمی بین رشته‌ ای انرژی و محیط زیست در سال 1388 در دانشکده‌ی مهندسی شیمی، نفت و گاز تاسیس شد.  انتشار فصل نامه‌ی علمی تخصصی دانشجویی روشنا، انتشار محتواهای آموزشی مرتبط با موضوع انرژی و محیط زیست تحت عنوان هفته نامه، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، برگزاری سمینار تخصصی راهکارهای مقابله با بحران آب در مناطق مرکزی ایران و برگزاری غرفه‌ی تعویض پسماند کاغذی با گلدان از جمله فعالیت های انجام شده می باشد. این انجمن در نظر دارد فعالیت‌های سودمندی در جهت ترویج آگاهی و فرهنگ‌ سازی زیست محیطی، معرفی انرژی‌های پاک و لزوم استفاده از آن به جای انرژی‌های تجدید ناپذیر انجام دهد. در حال حاضر آقای دکتر مهرزاد فیلی زاده استاد مشاور انجمن بوده و آقایان هادی جوکار،  جابر رحمانیان، اسماعیل ذاکری، محمدرضا سلمانی، سینا اسدیان و رستگار بابازادگان اعضای انجمن علمی انرژی و محیط زیست را تشکیل می دهند. همچنین آقای هادی جوکار مسئولیت دبیری این انجمن را بر عهده دارند.

 

 

انجمن علمی دانشجویی مهندسی نفت فعالیت خود را در سال 1390 و با تشکیل شورای مرکزی متشکل از دانشجویان مهندسی نفت دانشگاه شیراز شروع کرد و تاکنون در زمینه مهندسی نفت فعالیت­ های مختلفی انجام داده است. یکی از مهمترین این فعالیت ­ها، آموزش نرم افزارهای تخصصی مهندسی نفت بوده که با توجه به نیاز صنعت بالادستی کشور به نیروهای کارآمد و متخصص، این آموزش­ ها امری ضروری به نظر می­ رسد. از دیگر اهداف این مجموعه دانشجویی، آشنایی دانشجویان با سطح اول علم مهندسی نفت در سطح جهانی و افزایش آگاهی ایشان جهت آمادگی برای به‌کارگیری توانمندی های خود می باشد که با دعوت از متخصصین داخل و خارج از کشور، زمینه تحقق این امر فراهم شده است. همچنین انجمن علمی دانشجویی مهندسی نفت دانشگاه شیراز صاحب امتیاز نشریه نپتا بوده که با چاپ این نشریه، اخبار و اتفاقات مربوطه در سطح دانشگاه و کشور تحت پوشش خبری قرار می گیرد. آقای دکتر محمدکاظم امیری استاد مشاور انجمن و آقایان هادی شمس، ایلیا نجمی جعفرلو، فرهاد مومنیان، سامان تیبا، مهدی قدیری و خانم فائزه طهماسبی از اعضای این انجمن می باشند. در حال حاضر آقای فرشاد حقیقت مسئولیت دبیری انجمن علمی مهندسی نفت را بر عهده دارند.

 

 

نمایشگر یک مطلب

انجمن علمی مهندسی گاز از سال ۱۴۰۰ و در راستای همکاری با انجمن مهندسی گاز ایران در دانشگاه شیراز، فعالیت خود را آغاز کرد. این انجمن تلاش دارد تا بیشتر در حوزه­ های مهندسی گاز، تاثیر انرژی های فسیلی بر محیط زیست و انرژی های پاک فعالیت نماید. برگزاری اولین دوره کمپ پژوهشی دانشگاه شیراز، کارگاه­ های آموزشی و وبینارهای علمی از جمله فعالیت های این انجمن می باشد. آقای دکتر پیمان کشاورز استاد مشاور انجمن و آقایان مسعود علی عسکری، حسین شاهین شمس آبادی، زکریا رستم نژاد و خانمها هدیه مکسایی، فاطمه قاسمی، غزل رشیدی، فرشته ایازی و صبا شاهقلیان از اعضای انجمن مهندسی گاز می باشند. در حال حاضر آقای مسعود علی عسکری مسئولیت دبیری این انجمن را بر عهده دارند.