بورس تحصیلی دکتر داریوش مولا

پروفسور داریوش مولا در ۲۰ فرودین سال ۱۳۳۱ در شهر شیراز متولد شد. ایشان در سال ۱۳۵۶ مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه شیراز اخذ نمود. سپس برای ادامه تحصیل راهی فرانسه شد و مدارک فوق لیسانس و دکتری خود را از انستیتو پلی تکنیک تولوز دریافت نمود. ایشان بعد از بازگشت از فرانسه، در سال ١٣٦٢ به عضویت بخش مهندسی شیمی دانشگاه شیراز درآمد. پروفسور داریوش مولا در سال 1398 از سوی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران به عنوان استاد برجسته مهندسی شیمی کشور انتخاب شدند. استاد مدعو بخش مهندسی شیمی دانشگاه اکلاهما آمریکا، دانشگاه کوئینزلند استرالیا و دانشگاه تورنتو کانادا، ریاست بخش مهندسی شیمی، معاونت پژوهشی دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز،  مدیر مرکز تحقیقات محیط زیست در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و نوگشایی گرایش محیط زیست در مقطع کارشناسی ارشد از دیگر افتخارات پروفسور داریوش مولا به شمار می‌رود. ایشان در حال حاضر در دانشکده مهندسی شمی، نفت و گاز دانشگاه شیراز مشغول به فعالیت می باشند.

 

بورس تحصیلی دکتر منصور طاهری

پروفسور منصور طاهری انارکی در 7 بهمن 1315 در انارک از توابع استان اصفهان به دنیا آمد. ایشان مدرک کارشناسی رشته مهندسی شیمی را در سال 1339 از دانشکده نفت آبادان اخذ کرد و پس از آن عازم آمریکا شد.  وی  در سال ۱۳۴۳ مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه کیس وسترن رزرو و مدرک دکتری تخصصی خود را  در سال ۱۳۴۶ از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا اخذ نمود.  ایشان بعد از بازگشت از آمریکا، در سال 1348 به عضویت بخش مهندسی شیمی دانشگاه شیراز درآمد. وی در سال 1370 به عنوان استاد برجسته دانشگاه شیراز و در سال 1371 به عنوان مهندس شیمی برجسته کشور از طرف انجمن شیمی و مهندسی شیمی ایران انتخاب شد. از دیگر افتخارات ایشان می توان به دریافت جایزه آبادی از طرف وزیر مسکن و شهرسازی در سال 1374، دریافت جایزه زنده یاد دکتر تقی ابتکار از طرف فرهنگستان علوم در سال 1381 و چهره ماندگار مهندسی شیمی ایران در سال 1387 اشاره کرد. سرانجام ایشان در ۲۳ اسفند سال ۱۳۹۸ پس از سالیان دراز تلاش و کوشش در راه اعتلای علمی کشور و در سن ۸۳ سالگی دار فانی را وداع گفت.

 

 

 

جایزه پژوهشگر برتر دانشجویی دکتر عبدالحسین جهانمیری

پروفسورعبدالحسین جهانمیری در 20 فروردین ماه سال 1330 در شهر شیراز به دنیا آمد. ایشان مدرک کارشناسی رشته مهندسی شیمی را در سال 1364 از دانشگاه امیرکبیر اخد نمود و با اخذ بورس تحصیلی دانشگاه امیرکبیر برای ادامه تحصیل راهی انگلستان شدند. پروفسور جهانمیری در سال 1366 مدرک کارشناسی ارشد و در سال 1369 مدرک دکتری تخصصی خود را از دانشگاه  UMIST  انگلستان اخذ نمود. وی بعد از بازگشت از ایران در سال 1371  به عضویت بخش مهندسی شیمی دانشگاه شیراز درآمد. معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز، مدیریت تحصیلات تکمیلی  دانشگاه شیراز، ریاست دانشکده مهندسی ، معاونت دانشجویی دانشکده مهندسی، ریاست بخش مهندسی شیمی دانشگاه شیراز و عضویت در شورای پارک علم و فناوری فارس از افتخارات ایشان می باشد. سرانجام ایشان در 5 شهریور سال 1392 پس از سالیان دراز تلاش و کوشش در راه اعتلای علمی کشور و در سن 63 سالگی دار فانی را وداع گفت.