همه ما در مسیر زندگی لازم است در خصوص مواردی مهمی نظیر ازدواج، ادامه تحصیل، تغییر محل زندگی، اهداف زندگی و ... تصمیم گیری کنیم. گاهی هم خلق و خو و روحیه ما دچار تغییرات می شود یا با موضوعات روانشناختی مواجه می شویم که زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهد. بهترین راه حل در این خصوص همفکری با یک مشاور متخصص و دلسوز است. هدف مشاوره، کمک به فرد برای افزایش توانایی مواجه شدن، کاهش و حل مشکلات اوست. لذا افرادی که از مشکلات فردی مانند اضطراب، افسردگی، تنهایی، کمرویی، پرخاشگری و ... و یا سایر مشکلات مانند وابستگی به مواد مخدر، ناکامی، بحران در زندگی، تجربه استرس شدید، طلاق و ... رنج می برند و یا می خواهند از مشاوره تحصیلی-شغلی، مشاوره پیش از ازدواج و زتاشویی بهره ببرند، می توانند از خدمات مرکز مشاوره استفاده نمایند. جهت دریافت مشاوره روزهای دوشنبه هر هفته از ساعت 8 صبح لغایت 12 ظهر در مرکز مشاوره دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز واقع در طبقه هشتم، اتاق شماره 830 آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. در صورت نیاز به دریافت مشاوره غیرحضوری، در بازه زمانی مذکور با شماره تلفن 36133723-071  تماس حاصل نمایید. لازم به ذکر است مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز همه روزه به صورت حضوری و غیرحضوری آماده خدمت رسانی به دانشجویان گرامی می باشد که راه های ارتباطی با مرکز به شرح زیر است.

نشانی: خیابان نشاط، جنب پل جهاد دانشگاهی، مرکز مشاوره و روان درمانی دانشگاه شیراز

شماره­ های تماس: ۳۲۳۳۶۹۵۹-۰۷۱۳ و ۳۲۳۳۹۰۴۰-۰۷۱۳

دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز از سال 1390 دارای سلف سرویس جهت ارائه وعده غذایی ناهار به کلیه دانشجویان، کارمندان و اعضا هیات علمی دانشکده مهندسی می باشد. سلف سرویس این دانشکده دارای سه بخش آشپزخانه، سلف سرویس برادران و سلف سرویس خواهران می باشد. این غذاخوری با مساحت 300 مترمربع، دارای ظرفیت 1200 نفر بوده و زیر نظر اداره تغذیه معاونت دانشجویی دانشگاه شیراز اداره می شود. این مرکز روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:30 الی 14:00 در حال ارایه خدمات به دانشجویان محترم می باشد. 

 

دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز مجهز به یک سالن دو منظوره استراحت و مطالعه ویژه دانشجویان دختر در طبقه 6 ساختمان آزمایشگاه ها می باشد. این سالن فضای مناسبی جهت استراحت و مطالعه دانشجویان دختر را در ساعات اداری فراهم نموده است.